INGINER DE SUNET /  PRODUCATOR MUZICAL

Trimite email la k1production.official@gmail.com sau suna la 0726.647.770 pentru a stabili un interviu !

Responsabilitati :

  • Consultarea cu producatorul muzical aferent proiectului, artistul/artistii sau ceilalti implicati in proiect , pentru a obtine sound-ul dorit , fie ca este o inregistrare sau un aranjament musical;
  • Programarea partilor ritmice, inregistrarea instrumentelor virtuale (midi) si a instrumentelor live pentru a crea aranjamentul musical pe track-uri.
  • Stabilirea sound-ului  cel mai potrivit pentru productia muzicala; cautarea un track de referinta pentru stilul respectiv si observarea particularitatile care definesc acel stil : parte ritmica, instrumente folosite, inregistrari vocale, structura melodica-armonica , mix & master.
  • Setarea, testarea si ajustarea echipamentelor de inregistrare pentru inregistrarile live;
  • Post-productie, editare voce,  mix & pregatirea mixului final pentru mastering.

Cerinte :

– cunostinte DAW : Steinberg Cubase – avansat
– studii muzicale (pian / chitara – nivel mediu)
– experienta in studio : min. 3 ani
– portofoliu necesar – audio demo reel
– abilitati de lucru cu oamenii

Beneficii Oferite

– posibilitatea de a lucra cu cei mai cunoscuti artisti din Romania
– mediu de lucru placut
– salariu motivant
– bonusuri la finalizare proiect

K1 Production Studio Danny @ Work